Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna – właściwa jakość powietrza

Wentylacja mechaniczna to nic innego jak proces, który polega na dostarczaniu optymalnej ilości świeżego powietrza do danego wnętrza czy obiektu i odprowadzanie z nich zanieczyszczonego powietrza. Wentylację mechaniczną dzielimy na wywiewną, nawiewną, nawiewno-wywiewną, nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperacja) oraz nawiewno-wywiewną z recyrkulacją. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest wentylacja wywiewna, która wspomaga usuwanie zużytego powietrza z budynku - wszystkie kanały wywiewne podłączane są do centralnego wentylatora. Wentylacja wywiewna to również nawiewniki (okienne i ścienne). Wiąże się z niskimi kosztami instalacji i zapewnia prawidłową wentylację bez względu na porę roku.

Prawidłowo zrealizowana wentylacja mechaniczna w budynkach przemysłowych, pozwala uzyskać należytą jakość powietrza w ich wnętrzu i regulować poziom ciepła. Niezwykle ważne jest zatem, aby dobierając poszczególne elementy, które będą stanowić o standardzie wentylacji mechanicznej, korzystać tylko z pewnych oraz sprawdzonych rozwiązań. A takie właśnie rozwiązania znajdziecie Państwo w ofercie, jaką prezentuje nasza poznańska firma. Składają się na nią zarówno doskonałej klasy wentylatory przemysłowe, jak również niezwykle bogaty asortyment różnego rodzaju akcesoriów wentylacyjnych, odpowiednich do zastosowania w budynkach przemysłowych. Wybierając je można mieć pewność, że wentylacja mechaniczna będzie działać bezproblemowo.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją, czyli dająca możliwość odzyskania ciepła, to najskuteczniejsza metoda wentylacji budynków. Ciepło odzyskuje się z centrali wentylacyjnej, poprzez zainstalowanie specjalnego wymiennika ciepła. W zależności od rodzaju obiektu, w którym wentylator przemysłowy ma zostać zamontowany, zaoferować możemy różnego rodzaju, specjalne urządzenia przepływowe. I tak na przykład w halach produkcyjnych czy też warsztatach, czyli miejscach z zanieczyszczonym powietrzem, instaluje się wentylatory. Dzięki nim ma miejsce wymiana powietrza na „świeże”. Z kolei wentylatory suszarnicze przeznaczone są do obiektów, gdzie występuje wysoka temperatura oraz wilgotność. W ofercie naszego sklepu z Poznania znaleźć można poza tym takie urządzenia wentylacji mechanicznej jak wentylatory przeciwwybuchowe (w miejscach o dużym prawdopodobieństwie wybuchu) bądź też zestawy wentylacyjne kominowe.

Poznań – kompleksowe zaopatrzenie w sprzęt wentylacyjny

Bez względu na rodzaj wentylacji, na jaką zdecyduje się klient, który skorzysta z usług naszego sklepu z Poznania, zaoferować możemy zarówno wentylatory do wentylacji mechanicznej wywiewnej, z odzyskiem ciepła i innej oraz akcesoria do niej.

Zapraszamy do dokładnego poznania naszej oferty i sprawdzenia, jakie rozwiązania oferuje nowoczesna wentylacja mechaniczna, zarówno z odzyskiem ciepła, jak i bez rekuperacji. Z miłą chęcią odpowiemy na wszelkie, dodatkowe pytania.

Serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z naszym biurem w Poznaniu!
Wentylacja mechaniczna Poznań – skorzystaj z naszych profesjonalnych rozwiązań!

Z naszych produktów korzystali i zaufali nam min:

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl