Wentylacja

Wentylacja mechaniczna, nawiewno wywiewna – powietrze zawsze pod kontrolą

Wentylacja mechaniczna pozwala kontrolować wymianę powietrza niezależnie od warunków zewnętrznych. W zależności od kierunku ruchu powietrza w stosunku do wentylowanego pomieszczenia wentylację dzielimy na nawiewną (z wentylatorem nawiewnym), wywiewną oraz nawiewno-wywiewną. Do każdego typu wentylacji możemy zaproponować właściwy osprzęt.

Wentylacja wywiewna i nawiewna

Decydując się na wentylację wywiewną trzeba wziąć pod uwagę, że powietrze do danego pomieszczenia dostarczane jest w sposób naturalny. Natomiast wywiew wspomagany jest mechanicznie. System ten działa na podstawie centralnego wentylatora – podłącza się do niego wszystkie kanały wywiewne, a zużyte powietrze jest zasysane i wyrzucane na zewnątrz. W przypadku wentylacji nawiewnej natomiast jest odwrotnie – powietrze transportowane jest w sposób mechaniczny, a odprowadzane naturalnie. Zadaniem wentylatora nawiewnego jest dostarczanie świeżego powietrza. Umieszczany jest najczęściej w pomieszczeniach dziennych, sypialniach itd. Z kolei zużyte powietrze usuwane jest samoczynnie poprzez różnego rodzaju nieszczelności w budynku oraz kratki wentylacyjne.

Wentylacja nawiewno-wywiewna

W wentylacji nawiewno-wywiewnej zarówno powietrze dostarczane, jak i odprowadzane jest w sposób mechaniczny. Proces ten jest wymuszany i w pełni kontrolowany. Samą centralę tworzą dwa wentylatory: nadmuchowy (nawiewny), który zasysa świeże powietrze i wyciągowy, który odpowiada za usuwanie zużytego powietrza. Przy tym rozwiązaniu trzeba zainstalować czerpnię świeżego powietrza, która powinna być zlokalizowana z dala od różnych zanieczyszczeń.

Profesjonalne wentylatory w Poznaniu – zapraszamy na zakupy online!

Serdecznie witamy na stronie naszego sklepu internetowego firmy JiMwent PHU, której siedziba znajduje się na terenie Poznania. Dziękujemy za zainteresowanie prezentowaną przez nas ofertą oraz zapraszamy do zapoznania się z jej poszczególnymi propozycjami. Jako że naszą specjalnością jest wentylacja mechaniczna, zagwarantować możemy Państwu najwyższej jakości osprzęt wentylacyjny. W jego skład wchodzą przede wszystkim profesjonalne i sprawdzone wentylatory przemysłowe: kanałoweścienne, kominowe, jak i suszarnicze oraz przeciwwybuchowe. Ponadto oferujemy modele rewersyjne oraz przeciwbieżne.

Szeroki wybór akcesoriów

Oprócz wiatraków pragniemy zaproponować również szeroki wybór akcesoriów wentylacyjnych, takich jak żaluzje, wirniki, termostaty, zabezpieczenia termiczne, mieszacze powietrza, falowniki, bądź regulatory obrotów. Priorytetem naszej działalności jest zadowolenie Klienta – tego, który zamieszkuje Poznań, jak inne miejscowości w Polsce. Dlatego też każdy wentylator ścienny, kanałowy czy też wirniki osiowe to starannie wyselekcjonowane sprzęty, a nasza oferta handlowa jest regularnie poszerzana. Wychodząc naprzeciw oczekiwań Klientów, oprócz artykułów standardowych, oferujemy możliwość wykonania akcesoriów na indywidualne zamówienie.

Sprawdzona jakość każdego wentylatora w atrakcyjnej cenie

Jeśli więc interesuje Państwa sprawdzona wentylacja mechaniczna (także z odzyskiem ciepła) i chcielibyście zakupić profesjonalny wentylator przemysłowy – serdecznie zapraszamy! Warto zapoznać się ze szczegółową ofertą naszej poznańskiej firmy. Na temat poszczególnych wentylatorów więcej informacji można znaleźć w specjalnie stworzonych zakładkach tematycznych. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki wentylator będzie odpowiedni do danego pomieszczenia czy obiektu – zawsze służymy profesjonalnym doradztwem. Pomożemy również w zakresie wyboru akcesoriów.

Każdy wentylator z naszego sklepu online to gwarancja najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie!

Z naszych produktów korzystali i zaufali nam min:

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl